Tenis dla dziecka – szkółki tenisowe

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było aktywne i zdrowo rozwijało się. Sport ma w tym swój bardzo duży udział. Świetnym pomysłem może być gra w tenisa, który – trenowany od najmłodszych lat – może przynosić nie tylko satysfakcję, ale również sukcesy na turniejach.

Szczeciński Klub Tenisowy zaprasza dzieci i młodzież do szkółek tenisowych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów SKT.

Szczeciński Klub Tenisowy wyznacza nowe standardy jakości nauki oraz doskonalenia techniki gry w tenisa. Zajęcia prowadzone są w grupach 4 – 8 osobowych, dwa razy w tygodniu, przez instruktorów SKT mających bogate doświadczenie w szkoleniu dzieci i młodzieży.

 

Tenisowe przedszkole (wiek od 4 do 6 lat).

To zajęcia przewidziane dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym. W ramach tenisowego przedszkola dzieci poznają podstawy tenisa poprzez nowoczesny program gier i zabaw ruchowych na korcie. Nasze unikalne zajęcia rozwijają sprawność fizyczną dzieci oraz koordynację ruchową niezbędną do dalszego doskonalenia techniki gry w tenisa.

Szkółka tenisowa (wiek od 7 do 18 lat)

To zajęcia przewidziane dla starszych dzieci. Program szkółek swoim zakresem obejmuje naukę podstaw gry w tenisa ziemnego oraz dalsze doskonalenie techniki. Szkółka prowadzona jest w grupach 4-6 osobowych z uwzględnieniem różnych poziomów zaawansowania i wieku uczestników.

Organizujemy również obozy sportowe, na które mogą pojechać dzieci w różnym wieku, by móc cieszyć się jeszcze częstszym kontaktem z ulubionym sportem.


PROGRAM  „Tenis 10”

,,Tenis 10” to program, który jest częścią ogólnoświatowej inicjatywy „Play and Stay” zainaugurowanej w 2007 roku przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF).
System ten funkcjonuje w ponad 50 krajach na całym świecie (m.in. USA, Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Holandia, Belgia), w 2010 r. został  wprowadzony w Polsce pod nazwą „Tenis 10”.

Program ma na celu promocję tenisa wśród najmłodszych, adresowany do dzieci w wieku 6-10 lat. Jego ideą jest zaprezentowanie tenisa jako dyscypliny atrakcyjnej i łatwej do nauczenia, dzięki odpowiednio dostosowanemu sprzętowi:

 • miękkich i wolniejszych piłkach,
 • mniejszych i lżejszych rakietach,
 • niższych siatkach
 • pomniejszonym kortom.

Dzięki nowej metodyce tenis stał się łatwy do nauczenia, atrakcyjny i kolorowy.
„Tenis
10” to przede wszystkim atrakcyjna forma zabawy dla wszystkich dzieci.

rozpiska programu Tenis 10

 

Szczeciński Klub Tenisowy zapewnia:

 • doświadczoną kadrę szkoleniową
 • profesjonalne prowadzenie zajęć
 • możliwość kompleksowego, wieloletniego szkolenia tenisowego
 • możliwość kontynuowania kariery tenisowej w Szczecińskim Klubie Tenisowym
 • udział w turniejach
 • najlepsze korty w Szczecinie, na których rozgrywane są turnieje o randze międzynarodowej
 • sprzęt tenisowy i pomocniczy w początkowej fazie szkolenia
 • profesjonalne doradztwo w doborze sprzętu tenisowego

Zapraszamy dzieci, które chcą rozpocząć naukę gry w tenisa oraz osoby, które pragną doskonalić swe tenisowe umiejętności. Z nami tenis amatorski oraz zawodowy będzie przyjemnością!

 

Szczegółowe informacje na temat oferty szkółek tenisowych znajdą Państwo tutaj

W razie zainteresowania

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami

Witaj w Szczecińskim Klubie Tenisowym

Zapraszamy do kontaktu jeśli masz ochotę skorzystać z naszej bogatej oferty tenisowej. Chętnie odpowiemy również na wszelkie pytania i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości.

logo-skt-250px

Copyright 2018 Szczeciński Klub Tenisowy ©
Wszystkie znaki zastrzeżone