Historia klubu

Początek działalności Szczecińskiego Klubu Tenisowego to rok 1946. Wtedy to entuzjaści białego sportu odbudowują zniszczone w czasie II Wojny Światowej korty tenisowe przy al. Wojska Polskiego 127 i za jakiś czas zakładają Szczeciński Klub Tenisowy.

W czerwcu 1946 roku rozegrano pierwszy drużynowy mecz tenisowy – SKT podejmował Kub z Sopotu. Największym sukcesem był wygranie gry podwójnej przez parę: Bohdan Tomaszewski, Jerzy Księżopolski z renomowaną parą z Sopotu: Mrokowski/Korneluk.

Pierwsi juniorzy w SKT to oczywiście Turkiewicz i Łukasiewicz, a wśród pań Wiercińska. Klub w następnych latach czynił ogromne postępy, zawodnicy zdobywali wiele tytułów Mistrzów Polski Juniorów. W klubie istniała doskonała organizacja, czego dowodem jest fakt przyznania przez Polski Związek Tenisowy imprez najwyższej rangi.

Na naszych kortach rozegrano kilka meczów Pucharu Davisa. W 1961 roku reprezentacja Polski wygrała 4:1 z Monaco, wreszcie w 1966 roku Polska sensacyjnie pokonuje, zawsze doskonałą reprezentację Szwecji. Wynik 3:2 dla Polski zapewnili swoją ogromnie ambitną grą: Piotr Jamroz, Wiesław Gąsiorek i Wiesław Nowicki.

Chlubą naszego klubu jest również Darek Hrynkiewicz ogromnie utalentowany junior w latach 70 – tych doszedł czterokrotnie do finału międzynarodowych mistrzostw europy. Uzyskując raz złoty medal i trzy srebrne.

Redaktor Bohdan Tomaszewski przy jednej z wizyt na kortach naszego klubu nazwał obiekt SKT „najpiękniejszym w kraju”. W ten sposób wpisał się na stałe w kronikę klubową. Warto dodać, że Pan Bohdan był też pionierem tenisowym Szczecina lecz niestety wyjechał do Warszawy w roku 1947 poświęcając się życiowej pasji redaktora.

W latach 70-tych na kortach SKT pojawia się grupa utalentowanej młodzieży. Wśród niej Renata Marcinkowska, Małgorzata Malska i Darek Hrynkiewicz. Młodzież szybko czyni postępy i w 1978 roku Renata i Darek zwyciężają w prestiżowym turnieju o puchar Bohdana Tomaszewskiego. W roku 1981 Renata wyjechała do USA na Orange Bowl, pozostała za oceanem gdzie wygrała wiele turniejów satelitarnych, otarła się również o pierwszą setkę rankingu WTA.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat w SKT dokonało się kilka znaczących zmian personalno – organizacyjnych. W wyniku tego sformowała się grupa ludzi: menedżerów, instruktorów, pracowników i entuzjastów szczecińskiego tenisa, którzy działają prężnie na rzecz rozwoju tego pięknego sportu. Dzięki ich zaangażowaniu młodzi zawodnicy SKT rozwijają się dynamicznie i osiągają coraz lepsze wyniki.

W razie zainteresowania

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami

Witaj w Szczecińskim Klubie Tenisowym

Zapraszamy do kontaktu jeśli masz ochotę skorzystać z naszej bogatej oferty tenisowej. Chętnie odpowiemy również na wszelkie pytania i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości.

logo-skt-250px

Copyright 2018 Szczeciński Klub Tenisowy ©
Wszystkie znaki zastrzeżone